Žaislai – vienas svarbiausių dalykų vaiko gyvenime

Žaislai – vienas svarbiausių dalykų vaiko gyvenime

Žaislai – vienas svarbiausių dalykų vaiko gyvenime

Žaislai ir žaidimai yra neatskiriama vaiko gyvenimo dalis. Taip jis susipažįsta su aplinka, atranda požiūrį į vieną ar kitą gyvenimo situaciją, išmoksta reaguoti į tai, kas vyksta aplink jį. Žaislai mažylio gyvenime atlieka itin svarbią misiją – moko, tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog mokytis iš žaidimų vaikui pavyks tik tuomet, kai į šią veiklą įsitrauks ir mažylio ar mažylės patys artimiausi – sesės, broliai, tėveliai, seneliai, globėjai ar kiti, svarbų vaidmenį vaiko gyvenime užimantys asmenys. Toliau tekste apie žaislų vietą mažylio kasdienybėje, populiariausius žaislus, svarbiausius aspektus, į kuriuos reiktų atsižvelgti prieš perkant žaislą ir koks jis turėtų būti, atsižvelgiant į vaiko amžių.

Svarbiausios funkcijos, kurias atlieka žaislas

Lėlė, mašinėlė, pliušinis meškutis ar įvairios kaladėlės nėra tik paprastas daiktas, iš kurio gauti naudos neįmanoma. Atvirkščiai, lėlę galima aprengti visokiausių formų ir spalvų drabužėliais bei žaidžiant imituoti tikrą gyvenimą. Mašinėlės taip pat leidžia imituoti lenktynes ir šiaip susikurti savo svajonių lenktynes. Meškutis gali mokyti rūpesčio, atjautimo, nes jo minkštumas vaikui asocijuojasi su švelniu artimųjų prisilietimu, kupinu meilės, na o iš kaladėlių galima pastatyti namą, dangoraižį ar kitą, mažylio vaizduotėje esantį objektą. Kaip suprantate, žaislai lavina nevienodus vaiko gebėjimus, kaip ir įvairūs žaidimai, nes taip skatinamas vaiko emocinis vystymasis, mąstymas, savarankiškumas, iniciatyvumas bei pasitikėjimas savimi. Žaisdami vaikai dažnai atspindi tai, kaip jaučiasi ir ką mato aplink save.

Populiariausi žaislai šiandien

Savo žinomumo vis dar nepraranda lėlės, kurių yra pačių įvairiausių dydžių, spalvų, dizainų ir kainų. Taip pat populiarūs visokiausi konstruktoriai, vaikiški automobiliai, jų garažai, trasos. Nepamirškime ir dėlionių, „kalbančių“ knygelių, minkštų pliušinių žaislų. Patys žinomiausi žaislai būtent šie, tačiau dabar pilna interaktyvių žaislų, kuriuos valdyti galima pulteliu. Jie skleidžia garsus, šviečia ir kitaip geba sudominti mažylį. Tačiau nepamirškite, jog nereikėtų vaikui pirkti žaislų, kurie žaidžia patys savaime, nes taip prarandama žaislo prasmė – vaiko mokymasis.

Patarimai, padėsiantys vaikui nupirkti tinkamą žaislą

Žaislas turi:

  1. Ugdyti kūrybiškumą;

  2. Mokyti spręsti problemas;

  3. Skatinti mąstyti;

  4. Padėti įgyti naujų gebėjimų;

  5. Labiau supažindinti mažylį su juo pačiu bei aplinka, kurioje jis gyvena;

  6. Gerinti atmintį;

  7. Suartinti su artimaisiais.

Žaislai pagal vaiko amžių

Vaikams iki trejų metų labiausiai tinka žaislai, lavinantys motorinius mažylio gebėjimus – mediniai kubeliai, piramidės, skirtingų formų kaladėlės, dedamos į dėžutę pagal formelės atitikmenį, nesudėtingos dėlionės, vaikiškas domino.

Trejų metų vaikams reikėtų ieškoti tokių žaislų ir žaidimų, kurie ugdytų vaiko kūrybinius sugebėjimus bei mokytųsi kurti istorijas. Tam puikiai tinka plastilinas.

4–7 metų vaikams tinka žaislai, lavinantys jų kruopštumą. Kaip pavyzdį galima pateikti „Lego“ ir kitus, panašaus tipo konstruktorius. Taip pat tinka įvairios knygelės, taip pat žaislai, kurie padeda mokytis skaityti bei skaičiuoti.

Pradinių klasių vaikams itin tinka įvairios dėlionės, kuriose gali būti ir žymūs pasaulio statiniai ar kiti istoriniai objektai. Taip vaikas gali lavinti savo istorines žinias. Pradinukui galima dovanoti ir sudėtingesnius kūrybinius rinkinius ar piešimo darbelius.

Žaislai tikrai yra vienas iš svarbiausių vaiko raidos objektų, tačiau artimųjų bendravimas ir mokėjimas žaisti kartu leidžia mažyliui ne tik įgyti svarbius gebėjimus, bet ir su tėveliais, seneliais ar kitais artimais žmonėmis megzti stipresnį bei glaudesnį ryšį. Atminkite, jog vaikui nereikia turėti itin daug žaislų, nes tai nebūtinai padės jam mokytis. Svarbiausia tarpusavio ryšys.

Su meile,

Mumukas“

Šventės rezervacija

Suteiksime 6 parkavimo vietas požeminiame parkinge nemokamai