Pagal ką rinktis vaikų vasaros stovyklą?

Pagal ką rinktis vaikų vasaros stovyklą?

Vaikų vasaros stovykla

Skaitykite Mumukas.LT rekomendacijas kaip išsirinkti vaikų stovyklą.

Sparčiai urbanizuotoje kasdienybėje augantys vaikai, turi vis mažiau galimybių pamatyti tikrą ir neatrastą gamtą. O ypač stipriai sumažėjo galimybės tą gamtą ištyrinėti. Šis užsiėmimas yra būtinas vaiko raidai ir lavinimui. Tad turbūt geriausia ir smagiausia galimybė tai padaryti – leisti vaikui patirti nepakartojamus nuotykius stovykloje. Tačiau kyla klausimas, kokią vaikų vasaros stovyklą rinktis, ir kokie yra svarbiausi kriterijai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti?

Stovyklos turinys

Labai svarbu įsigilinti į stovyklos aprašymą ir būsimas veiklas. Kadangi atostogos turi būti ne tik smagios, tačiau ir turiningos, kad vaikai galėtų įtvirtinti savo žinias ir neužmiršti per vasarą visko, ką mokėsi visus mokslo metus. Vaikų vasaros atostogos trunka beveik tris mėnesius, o tai gan ilgas laiko tarpas atsiriboti nuo informacijos ir ją pamiršti, kadangi ne visa informacija, gaunama mokykloje, yra pritaikoma kasdieniame gyvenime.

Taigi, labai svarbu pasirinkti tokią stovyklą, kurioje vaikai ne tik linksmai leis laiką, bet kartu ir mokysis. Reikia pasidomėti stovyklos specializacija, ir vaiką leisti į tokią stovyklą, kurioje norėtumėte, kad jis išmoktų kažko naujo. Pavyzdžiui, jei vaikui mokykloje sunkiai sekasi kalbos, pamėginkite surasti stovyklą, kuri būtent į tai yra orientuota. Pasikeitus aplinkai, nustebsite, ko jūsų vaikas gali išmokti!

Stovyklos personalas

Prieš renkantis stovyklą, labai svarbu pasidomėti, kokie žmonės užsiims su vaiku. Stovyklos vadovai negali būti visiški naujokai, kadangi vaikai nėra eksperimentas ir su jais privalo dirbti profesionalai. Ypač stovyklose, kurios vyksta kelias dienas ir tai nėra dienos stovyklos. Komandoje privalo būti bent vienas tikras profesionalas, nes darbas su vaikais nenuspėjamas ir tik teorija remtis negalima.

Taip pat reikia pašnekėti ir su vaiku, ko jis tikisi iš šios stovyklos, kokios yra jo baimės ir ar vaikas iš tikro nori keliauti į stovyklą. Kartais nutinka taip, kad tėvai labiau nori vaiką išsiųsti į vasaros stovyklą, nei pats vaikas. Todėl išsiaiškinus vaiko lūkesčius ir atiduodant jį į stovyklos personalo rankas, reikia supažindinti su vaiko silpnybėmis ir baimėmis, taip bus lengviau dirbti ir personalui, ir stovykla mėgautis pačiam vaikui.

Stovyklos aplinka

Labai svarbu parodyti vaikui tikrąjį gamtos grožį ir rinktis stovyklą arčiau vandens ar miško. Kadangi taip užduotys bus ne tik smagios, bet ir naudingos. Vaikai susipažins su gamta, o gal ir susidomės ekologija. Taip yra ugdomi atsakingi piliečiai.

Taip pat, daugumai vaikų gamtos grožis pamirštas, kadangi daugelis iš jų gyvena bute ar dideliame mieste ir galimybės pabūti gamtoje ilgesnį laiką – turi retas. Svarbiausia teigiamos emocijos, nes taip vaikas vasaros stovyklą atsimins džiugiai ir norės vykti dar kartą.

Lai vaikai neria į nuotykius

Sukant galvą, kokią vaikų vasaros stovyklą išsirinkti, svarbiausia atsižvelgti į tris dalykus, stovyklos formatą, vadovus ir aplinką, kurioje vaikas gyvens. Svarbiausia nebijoti leisti vaikui išbandyti naujus dalykus ir pasinerti į nematytus nuotykius. Nes vaikų vasaros stovykla gali vaikui leisti pasijusti pilnavertišku, labiau pasitikėti savimi ir, žinoma, tapti savarankišku.

Šventės rezervacija