Skaitymas kartu su vaiku – ir linksma, ir naudinga

Skaitymas kartu su vaiku – ir linksma, ir naudinga

Skaitymas kartu su vaiku – ir linksma, ir naudinga

Išmokti skaityti yra viena svarbiausių vaiko gyvenimo užduočių. Vieni jų su abėcėle susipažįsta anksčiau, kiti vėliau ir už tai, kaip anksti mažylis pradeda mokytis raidžių bei tarti žodžius yra atsakingi tėveliai, seneliai bei kiti tikrai artimi žmonės. Pačius pirmuosius vaiko žinių pamatus padeda būtent šie žmonės, o vėliau dalį jų pareigų perima mokykla. Dabar tėveliai randa vis mažiau laiko skaityti savo mažyliui ar tai daryti kartu su juo, nes tam gali trukdyti ilgos ir varginančios darbo valandos, kiti kasdieniai rūpesčiai. Svarbu suprasti, kad pasakų bei kitų literatūrinių kūrinių skaitymas savo mažiesiems stiprina vaiko ir tėvelių tarpusavio ryšį, verčia į tėvus žiūrėti, kaip į pavyzdį bei lavina tam tikrus vaiko įgūdžius. Toliau pakalbėkime apie tai, kaip vaikui „įskiepyti“ pomėgį skaityti ir kokia šios veiklos nauda Jūsų mažiesiems.

Skaitykite vakarais, prieš miegą

Dar vaikystėje vaikai pradeda be galo daug fantazuoti ir svajoti. Nukeliauti į savo svajonių pasakų šalį padeda knygos. Skaitymas vakarais, kartu su vaiku gulint lovoje sukuria jaukią ir saugią atmosferą, kurioje mažylis gali atsipalaiduoti ir ramiai klausytis Jūsų balso. Svarbu parinkti tokias knygas, kurias skaitydami galėtumėte įvairiai intonuoti ir keisdami savo skaitymo tempą, balso aukštį bei kitaip naudodami savo balso galimybes sukurtumėte mažyliui kuo vaizdingesnį pasakojimą. Būtent gebėjimas skaitant tinkamai valdyti savo balsą ir perteikti emociją leidžia vaikui įsivaizduoti dalykus bei galvoje susikurti vaizdinį to, ką girdi.

Parinkite tinkamas knygas

Mažyliui iki 3 metų skaitykite ne daugiau kelių knygos puslapių, nes jis dar negeba ilgai išlaikyti dėmesio. Rinkitės knygutes su daug paveikslėlių, o jeigu vaikas vyresnis, nei 3 metų, galite jam skaityti ir po kelias trumpas knygutes ar knygos skyrius. Svarbu skaityti ne retai ir ilgai, bet dažniau, pavyzdžiui, kiekvieną vakarą po keliolika ar keliasdešimt minučių. Taip suformuosite savotišką skaitymo ritualą, kurio vaikas nuolat lauks ir jam bus smagu kartu su jumis užsiimti šia veikla.

Skaitymą paverskite žaidimu

Skaitymas neturi būti nuobodus ir varginantis. Ši veikla tiek Jums, tiek Jūsų vaikui turi suteikti malonumo. Jei vaikas dar mažas, prašykite jo knygoje surasti tam tikrus paveikslėlius, juos suskaičiuoti (jei vaikas jau bent kažkiek tai moka). Taip pat galite knygoje esančius veikėjų dialogus iliustruoti į vieną ranką paėmę vieną žaislą, o kitą ranką – kitą. Tokia vaidyba suteiks mažyliui daug džiaugsmo ir tokiu būdu sukursite mažyliui mini teatrą.

Skaitymo su vaikais nauda

Skaitydami kartu su mažyliu lavinate jo kalbos raidą, pasaulio pažinimo gebėjimus, mąstymą, kūrybiškumą bei fantaziją, emocijas, nes mažylis išmoksta užjausti, džiaugtis, liūdėti. Taip pat knygos gali padėti pakeisti tam tikrus vaiko įpročius ar net įveikti kokias nors turimas baimes. Skaitymas yra kokybiškas laikas, praleistas su vaiku, nes ši veikla puoselėja mažylio psichologinę sveikatą. Taigi, nenuvertinkite skaitymo, nes tai vienas iš bendravimo būdų, o tinkamai išnaudojant šią veiklą vaikas daug anksčiau gali įgyti svarbiausius gebėjimus ir įgūdžius.

Su meile –

Mumukas“

Šventės rezervacija