Skaitykite su mažaisiais – 10 rekomenduojamų knygų vaikams

Skaitykite su mažaisiais – 10 rekomenduojamų knygų vaikams

Skaitykite su mažaisiais – 10 rekomenduojamų knygų vaikams

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena, tad jau nuo 1967-ųjų ji minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Švenčiant ją MUMUKAS kviečia susipažinti su dešimt knygų, kurias profesionalūs vaikų edukologai bei tėvai rekomenduoja skaityti su savo atžalomis.

  1. Selemonas Paltanavičius „Kaip miega gyvūnai“ (Leidykla „Tyto Alba“)

Ar kada nors susimąstėte, kaip miega gyvūnai? Miegas jiems itin svarbus ir visi gyvūnai miega ar snaudžia skirtingai ir kai kurie netgi po keliolika valandų per parą.

Knygelės autorius, puikiai žinomas gamtininkas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius kviečia tėvelius ir jų vaikučius kviečia pažvelgti, kaip miega gyvūnai.

Dažnai jiems nereikia lovų, užtenka ir guolio, o geras miegas gyvūnams garantuoja gerą nuotaiką, žvitrumą ir puikią sveikatą.

Skaitydami šią knygelę žynių įgaus visi ir žinos, kaip miega arklys, sliekas, drugelis, šuniukas ir niekada jų be reikalo nebežadins. Juk negražu atimti iš jų tai, kas saldžiausia pasaulyje.

Knygelė skirta patiems mažiausiems

  1. Sabina Konečná „Gyvūnų pilnas namas“ ( Leidykla „Nieko rimto“)

Knygelė itin nuotaikinga ir pilna smagių nutikimų. Viskas prasideda nuo to, jog iš gretimo zoologijos sodo nusprendę pabėgti smalsieji jo gyventojai atranda netoli sodo esantį namą ir pradeda jį tyrinėti.

Smalsuoliai apžiūrės šešis kambarius ir džiaugsis čia apsilankę. Jie iššniukštinės lentynas, ras daugybę skanumynų, atras minkštutes lovas ir truputėlį jose nusnūs. Oi, nepamirškime ir spintų, kuriose galima pasislėpti ar vonios, kurioje itin malonu pasipliuškenti.

Skaitydami šią interaktyvią knygelę vaikučiai turės galimybę patys joje surasti 86 besislepiančius gyvūnus bei sužinoti daug kitų įdomybių.

Knygelė skirta 2-4 metų vaikams

  1. Zane Zusta ir Evija Timma-Novika „Ūkė Pūkė randa išeitį“ (Leidykla „Debesų ganyklos“)

Tai jau antroji knyga apie smalsiąją ir išmintingą pelėdžiukę Ūkę Pūkę. Šioje knygoje pagrindinė veikėja visada ras išeitį iš keblios situacijos, nes jei negali pakeisti aplinkybių, reikia pakeisti požiūrį.

Knyga nominuota Latvijos geriausios knygos vaikams apdovanojimui. Joje rasite ne tik smagią istoriją, bet ir edukacinę pamoką bei šešėlių teatro lėlę.

Knygelė skirta vaikams nuo 3 metų

  1. Vytautas V. Landsbergis ir Dalia Karpavičiūtė „Kas tas Pūkis?“ (Leidykla „Dominicus Lituanus“)

Penkios pirmosios lapiuko Pūkio pasakų knygelės vienoje knygoje. Joje rasite paprastas ir linksmas istorijas apie bendraamžio lapiuko pasaulio pažinimą, draugus, pramogas, skaudžias ir linksmas gyvenimo pamokas.

Knygelė skirta 2-7 metų vaikams

  1. Marius Marcinkevičius „Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo“ (Leidykla „Alma littera“)

Tai pamokanti istorija apie draugystę ir susitaikymą. Ši eiliuota pasaka lavina vaikų ritmo ir rimo pojūtį.

Knyga aprašoma taip: „Pasitaiko dienų, kai nei namai, nei tėvai nemieli… Ir galvoje sukasi mintys, kaip būtų puiku nuo visų pabėgti… Taip atsitiko ir mažajam pelėdžiukui. Viską metęs, jis patraukė pats sau vienas į girią nuotykių ieškoti. Bėgiojo, paikiojo, medžiojo, kol… atrado geriausią draugę!“

Taigi, ši graži istorija paskatins vaikus pažinti ir įveikti sunkias emocijas.

Knygelė skirta 3-5 metų vaikams.

  1. Linas Jonauskas „Kur ieškoti rudojo lokio“ ( Leidykla „Baltos lankos“)

Tai spalvingas ir gumele perrištas gidas jauniesiems gamtos tyrinėtojams.

Knygelė kviečia susimąstyti, kokia vis dėlto nuostabi gamta mus supa.

Srauniame upelyje prie Vilniaus neršia didingos lašišos, o Lietuvos šiaurėje giliai po žeme tūno daugybė dinozaurų laikų įrodymų. Ką čia! Į mūsų šalį kasmet pasisvečiuoti užsuka galingi rudieji lokiai. Taip, tikrų tikriausi lokiai! Ir tai tik kelios vyšnaitės ant torto“, – teigiama knygos aprašyme.

Vaikučiai, skaitydami šią knygą patirs ištisus metus trunkančią smagią kelionę, per kurią juos visur lydės gamtos mylėtojas Linas ir jo gera draugė voverytė Gilė!

Knygelė skirta 3-8 metų vaikams.

  1. Aušra Kiudulaitė „Maksas ir 92 musės“ (Leidykla „Tikra knyga“)

Kaip ir visi šunys, Maksas mėgsta lakstyti, stebėti praeivius ir loti. Jis – paprastas šuo. Vieną dieną Maksas susidraugauja su muse. Paskui su dar viena ir dar kita, ir dar… Atspėkite, ką nuo šiol Maksas skaičiuoja prieš miegą ir kodėl jis zyzia“, – intriguoja autorė.

Knygelė skirta 3-8 metų vaikams

  1. Debi Gliori „Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti“ (Leidykla „Baltos lankos“)

Tai nuostabus pasakojimas visiems mus šiandien aktualia tema – Žemės išsaugojimo tema. Paprastais ir visiems suprantamais žodžiais autorė D. Gliori padeda mažiesiems skaitytojams suprasti, kokią įtaką daro besaikis vartojimas, ir kviečia atsakingai rūpintis savo aplinka bei aplinkiniais.

Knygelė skirta 3-7 metų vaikams.

  1. Martin Baltscheit „Apie Lapiną, kuris pametė protą“ (Leidykla „Odilė“)

DAUG ŽINOSI, ILGAI GYVENSI, – taip manė Lapinas ir pragyveno ilgą, nuotykių kupiną gyvenimą. Bet jis truputį klydo. Anksčiau ar vėliau pasensta ir jauni, gudrūs, stiprūs lapinai. Lapinas pradėjo tai šį, tai tą pamiršti. Kartą jis nerado kelio į namus, kitąkart išėjo į medžioklę ir pamiršo medžioti, o vieną dieną pamiršo, kad jis – lapinas. Žąsys ir avys ėmė tyčiotis iš jo, tada jis supyko ir norėjo jas suėsti, bet ir tai tuojau pamiršo – ir palinkėjo visoms labos dienos. Galiausiai jį rado jaunieji lapiukai, parsivedė namo ir užgydė jam žaizdas. Tik proto jau nebepagydė, nes protą Lapinas pametė, ir niekas nežinojo kur“, – teigia autorius.

Tai graži istorija, šiltai bei sąmoningai pasakojanti vaikams apie senatvę.

Knygelė skirta 4-6 metų vaikams

  1. David Walliams „Ledo pabaisa“ (Leidykla „Tyto alba“)

Tai istorija apie neįtikėtiną nuotykį. Dešimtmetė Elzė gyvena baisioje našlaičių prieglaudoje Kirmėlynėje, tačiau nors ir yra alkana, mušama ir suvargusi, mergaitė nepasiduoda: sugeba pabėgti iš prieglaudos ir viena klajoja šaltomis Londono gatvėmis. Vienintelis našlaitės prieglobstis – Gamtos istorijos muziejus. Ir štai į muziejų atkeliauja Ledo Pabaisa – mamutas, miręs prieš 10 000 metų, tačiau puikiausiai išsilaikęs iki šių dienų. Elzė pradeda svajoti, o gal pavyktų šį vargšą gauruotą mamuto mažylį…atgaivinti?“

Ši knyga apie kvapą stingdančius nuotykius ir draugystę.

Knygelė skirta 5-8 metų vaikams.

Šventės rezervacija