Lauko žaidimai. Kaip smagiai praleisti laiką kartu su savo šeima?

Lauko žaidimai. Kaip smagiai praleisti laiką kartu su savo šeima?

lauko žaidimai

Grynas oras ir laukas – būdas atsipalaiduoti tiek mums tėveliams, tiek vaikams bei kartu smagiai praleisti laiką žaidžiant ir bendraujant. Slėpynės ar gaudynės – vargu ar tinkami variantai žaisti dviese, šie žaidimai greičiau tinka vaikams žaidžiantiems savo draugų rate.

Pateiksime keletą smagių lauko žaidimų idėjų kurios tiks žaisti vaikams su tėveliais kuomet už lango puikus oras ir šviečianti saulė.

Esant blogiems orams, galite leisti laiką ar švestį vaikų šventės žaidimų kambaryje Mumukas

1 Jenga – itin smagus delionės žaidimas

jenga lauko žaidimas

Žaidimo tikslas labai paprastas – ištraukti medinį blokelį nenuverčiant stovinčios struktūros. Žaidimas prasideda kuomet bokštas yra pastatomas. Tuomet kiekvienas žaidžiantys traukia po vieną blokelį kai ateina jo eilė.

Svarbios žaidimo taisyklės:

  • Kiekvienas žaidėjas traukelį po vieną blokelį kai ateina jo eilė
  • Ištrauktas blokelis dedamas ant viršaus
  • Negalima traukti blokelių iš pirmų dviejų viršutinių eilučių
  • Viso žaidimo metu, blokeliai traukiami ir dedami naudojant vieną ranką.

Kur slypi žaidimo genialumas? Pačiuose blokeliuose. Įprastai komplekte jų būna 54, tačiau kai kurie iš jų nežymiai skiriasi, t.y. ne vienodų matmenų. Tai reikš, jog bokštas visuomet siūbuos, o kuo ilgiau tęsiasi žaidimas, tuo vis labiau yra artėjama prie bokšto griūties.

Žaidžiant lauke geriausiai tiktų didesnė šių blokelių versija, kad būtų lengviau pastatyti bokštą lauko sąlygomis.

2. Burbulų leidimas – tiek mažiems, tiek dideliems

burbulai

Pūsti muilo burbulus smagu visiems, tiek mažiems, tiek dideliems, todėl tai taip pat gali būti puikus žaidimas lauke, ypač saulėtą vasaros dieną.

Kad pasiruošti jums prireiks dviejų dalykų:

  • Muilo burbulų skysčio – galite įsigyti specialaus burbulų koncentrato internete arba pasigaminti jo namuose naudojant indų plovimo skystį.
  • Vėjų gaudyklės – tai bus jūsų burbulų “laidyklė”. Jų internete taip pat galima surasti už nedidelę kainą, arba galima nesunkiu būdu pasidaryti ir namuose.

Prireiks tik dviejų tvirtų medinių pagaliukų ir kažkiek geros tvirtos virvės, tam kad būtų galima sudaryti iš jos apskritimą.

Kas belieka po to, pamirkdyti savo laidyklę į skystį ir laidyti tokius muilo burbulus kokius tik pageidaujate. Jei būsite ne tik dviese, tačiau prie jūsų prisijungs ir daugiau žmonių, nepamirškite pasimti bent kelias laidykles ir daug skysčio, tam, kad visai šeimos ar draugų kompanijai būtų smagu.

3. Petankė – mėgstantiems pasivaržyti

žaidimas petankė

Itin smagus, tradicinis europiečių žaidimas nepaliks nei vieno abejingo. Jei turite pakankamai daug vietos lauke (vejos plotą ar kiemelį), tuomet Petankė gali būti labai smagus būdas praleisti laiką šeimos nariams.

Žaidimo tikslas – labai paprastas, nuridenti savo kamuoliuką kuo arčiau taikinio. Jam prireiks 6 vienodo dydžio kamuolių kurie būtų maždaug delno dydžio. Įprastai šio žaidimo pakete būna sunkiasvoriai metaliniai kamuoliai ir vienas mažesnysis kuris atlieka taikinio vaidmenį.

Jei nenorite leisti pinigų galite paieškoti kažko panašaus namuose (pvz.: teniso kamuoliukai). Svarbiausia, jog visi jie būtų būtų vienodi

Pagrindinės žaidimo taisyklės:

  • Žaidimas žaidžiamas lygiomis komandomis (3 prieš 3, 2 prieš 2 arba 1 prieš 1). Jei komandose trys nariai, kiekvienas gauna po 2 kamuolius, jei dviese arba po vieną, po 3 kamuolius.
  • Viena iš komandų pradeda žaidimą mesdama taikinuką (dažniausiai mažesnį kamuoliuką).
  • Sustariama iš kurios vietos bus metama link taikinio (vieta turi būti bent 4-10m atstumu).
  • Laimi ta komanda kuri turi numestą kamuolį arčiau taikinuko.

Kuomet visi pasiruošę – galima pradėti žaisti. Jei vaikui per sudėtinga, galite patrumpinti atstumą iki taikinuko ar duoti lengvesnį kamuoliuką. Vis dėlto, šis žaidimas yra labai smagus visiems, nesvarbu kokio amžiaus žmogus žaidžia.

4. Žiedų mėtymas

žiedų mėtymas

Šis žaidimas populiarus tuo, jog jį galima žaisti bet kur, ant smėlio, žolės, vandenyje, net nebūtinai lauke. Nesvarbu koks dalyvių amžius, smagu bus visiems nuo jaunesniųjų iki vyriausiųjų.

Jo tikslas irgi nesudėtingas – užmesti kuo daugiau žiedų ant platformos. Jei žaidžiate su vaikais, ko gero geriau tiks didesni žiedai kuriuos lengviau užmesti ant taikinio.

Pagrindinės taisyklės:

  • Žaidžia 2 arba 4 žaidėjai. Jei žaidžiama dviese, kiekvienas žaidėjas savo eilės metu meta po vieną žiedą ant stovo. Jei žaidžiama keturiese, kovojama komandomis ir taškai sumuojami.
  • Skirtingos komandos turės skirtingos spalvos žiedus (pvz.: vieni mėto raudonus, kiti mėlynus). Tas pats galioja ir žaidžiant tik dviese.
  • Kiekvienas žaidėjas turės bent jau po du žiedus.
  • Įprastai žaidžiama iki 21 taško. Jei po visų žaidėjų eilės – lygiosios, žaidimas tęsiamas kol kažkuri komanda laimės.

Pasitaiko ir įdomesnių šio žaidimo variantų kuomet stoveliai yra keli ir pataikymas ant jų reiškia skirtingus taškus. Tokiu būdu žaisti tampa dar smagiau, kadangi atsiranda didesnis azartas.

5. Virvės traukimas – žaidimas stipriausiems

virvės traukimas

Virvės traukimas – žaidimas stipriausiems. Manoma, jog šiuo žaidimu buvo užsiimama jau senovės Graikijoje, panašių atitikmenų mokslininkai jau yra radę iš Egipto ir Kinijos civilizacijų.

Šį žaidimą smagiausia žaisti dideliomis, tačiau apyligio pajėgumo komandomis ir išsiaiškinti kurie vis dėl to yra stipresni. Paprastai standartas – 8 žmonės (t.y. Dvi komandos po 4 narius)..

Žaidimo tikslas – paprastas, pritraukti oponentų virvę už centre esančios linijos. Kiekviena komanda savo virvės pusėje turi žymę esančią maždaug ties 4m riba. Jei ji kerta liniją, ta komanda praleido savo žymę už linijos gauną pralaimėjimą.

Pagrindinės žaidimo taisyklės:

  • Žaidime dalyvauja 8 žmonės (Smagiau, kuomet jėgos apylygės)
  • Bendras virvės ilgis rekomenduojamas apie 33 metrai, plotis – 11 cm.
  • Pradedant žaidimą, centrinė virvės žymė turi būti tiesiai virš linijos
  • Laimi tas kur nutempia oponento virvę už centrinės linijos (t.y jų žymė kerta centrą)
  • Dažniausiai žaidžiama iki trijų pergalių.

Šio užsiėmimo paslaptis – paprastumas. Nesvarbu ar kokio amžiaus bebūtume, toks fizinis išbandymas bus naudingas visiems.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 5 itin smagius žaidimus kuriuos galime pažaisti draugų bei šeimos narių tarpe. Jie puikiai tiks ne tik sukelti azartui ar linksmam pakovojimui, tačiau padės praleisti laiką ir sustiprinti tarpusavio ryšius.

Šventės rezervacija