Lankytinos vietos. Ką aplankyti gamtoje kartu su vaikais?

Lankytinos vietos. Ką aplankyti gamtoje kartu su vaikais?

Lankytinos vietos. Ką aplankyti gamtoje kartu su vaikais?

Kuomet atšyla orai, daugumai iš mūsų norisi pabėgti nuo miesto šurmulio ir kasdienybės kartu su savo šeima. 

O kur geriau pabėgti nei į motinos gamtos apsuptį? 

Šiame straipsnyje mes aptarsime geriausius miestus išvykoms į gamtą su šeima ir vaikais. Nors smagiai pakeliauti tikrai norisi, dažnai nežinome kur tiksliai važiuoti ir ką pamatyti norime.

Todėl, pateikiame įdomiausius miestus tokioms kelionėms su šeima.

Miestai kuriuos tikrai verta aplankyti dėl jų gamtos

Anykščiai

Keliaujant į Anykščius tikrai verta pagalvoti apie kelionę visam savaitgaliui jei iš tikrųjų planuojate aplankyti visas miesto lankytinas vietas. Čia žavingų gamtos kampelių kuriuose galima surengti smagią šeimos iškylą ar tiesiog aplankyti, tikrai netrūksta.

Ko gero pirmasis objektas kuris tikrai verta aplankymo šiame mieste – Lajų takas. Nors ši gamtos “ekspozicija” atsidarė dar 2015 metais, vis dar yra daug tų kurie neturėjo progos aplankyti šio puikaus pasivaikščiojimo po gamtą. Vaikščioti medžių šakomis ir paviršiais tikrai bus smagu ir vaikams, ne tik dėl aukščio, bet ir gamtos grožio.

Kitas dalykas – legendinis Lietuvos simbolis – Puntuko akmuo. Tai ne tik žavingas gamtos objektas, tačiau ir rimta lietuviška istorinė vieta. Kodėl nepapasakojus vaikams įstabios jo istorijos? Galbūt jau nuo mažens jie susidomės mūsų šalies istorija?

O ką jau bekalbėti apie nuostabųjį Dainavos nuotykių slėnį, žavintį visus, savo aktyviomis pramogomis. Čia tikrai numalšinsite savo alkį veiklai, kuri reikalauja daug vaikščiojimo ir judėjimo. Be to, greta rasite ir kartodromą kuris tikrai patiks vaikams.

Pavargote? Nieko tokio! Mieste gausų gamtos kampelių kur galite tiesiog pasitiesti pledą ir pasimėgauti jaukiu pikniku natūralioje aplinkoje. 

Taigi, Anykščiai tikrai yra tas miestas kurį galima per metus aplankyti ne keletą kartų, nes veiklos tikrai rasite.

Trakai

Visi žinome Trakų ir jos svarbą mūsų šalies istorijoje, tačiau kitas dalykas dėl ko šis miestas yra toks žavingas yra jo gamta.

Viena iš tokių vietų – tai Užutrakis. Nors čia pagrindinis traukos objektas ko gero yra Užutrakio dvaras, aplinkui daug vietų pabūti gamtoje ir pasimėgauti jos vaizdais. Šioje miesto dalyje daug miškingų vietų, taip pat daug krantinių pabūti prie ežero.  Vasarą, kuomet šilta, galima net nueiti pasimaudyti visiems kartu.

Apart Trakų pilies ir Užutrakio verta paminėti ir kitas vietovės dalis, na, tiksliau Trakų miesto apylinkes. 

Čia rasime Varnikų pažintinį taką kuris tikrai sudomins tiek vaikus, tiek suaugusius. Šis medinis takas vedantis per pelkes, pievas ir ežeriukus tikrai leis pasimėgauti apylinkės mišku ir jo gamta. 

Pasigrožėjus gamtos vaizdais, verta pagalvoti ir apie Aukštadvario arba Onuškio aplankymą. Šie maži, greta Trakų esantys miesteliai – savo istoriją ir dvasią turintys objektai, todėl apie juos tikrai verta žinoti. Tokiu būdu atliktumėte ne tik gamtinę, tačiau ir pažintinę-istorinę kelionę.

Ruošiantis atgal, nepamirškite užsukti ir paragauti tradicinio Trakų miesto maisto – kibinų ir skaniai pasistiprinti.

Druskininkai

Druskininkai ko gero geriausiai yra pažįstami dėl savo akvaparko ir kiru su vandeniu susijusių miesto patrauklumų. Tačiau čia taip pat nereikia nurašyti ir vietinės gamtos kuri tikrai yra vienas iš žavingiausių regiono dalykų.

Taigi, smagiai praleidus laiką mėgaujantis vandens atrakcionais, galima pereiti prie jos aplankymo. Vienas žavingiausių Druskininkų gamtos objektų tikrai yra Vijūnėlės parkas kuriame galima ne tik pasižavėti miško vaizdais, tačiau jaukiai pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais, čia taip pat rasite vaikų žaidimų aikštelių.

Bevaikštant po parką čia taip pat rasite ir lynų taką kuriuo pakilus atsivers įstabus Nemuno ir Druskininkų miesto panoramos vaizdas. Ko gero vien dėl to yra verta nuvykti į šį parką.

Kitas itin svarbus pamatyti objektas – Čepkeliai. Šis milžiniškas gamtinis rezervatas užimą didelį plotą ir ribojasi būtent su Druskininkų miestu. Todėl tiek mažieji, tiek didieji turistai galės pajausti ką reiškia būti tokioje žavingoje laukinėje gamtoje.

Na, o pabuvus gryname ore, kartu galite aplankyti ir keletą miesto muziejų, papildoma saviugdai. Vienas tokių – M.K.Čiurlionio memorialinis muziejus kuris padės susipažinti su legendiniu šalies dailininko darbais.

Pabaigai

Aptarėme keletą miestų kuriuos tikrai verta aplankyti kelionės metu su savo šeima. Nuo įspūdingų panoramos vaizdų, jaukiai praleisto laiko miške ar smagaus pikniko – šios vietovės gali būti tikrai puikūs kelionės objektai.

Šventės rezervacija