Kas yra moduliniai darželiai?

Kas yra moduliniai darželiai?

Kas yra moduliniai darželiai?

Visai neseniai, vos prieš dvi savaites Vilniuje duris atvėrė pirmasis modulinis darželis. Šis, Pašilaičių mikrorajone įrengtas statinys – naujos kartos būdas spręsti darželių trūkumo klausimą tankiausiai apgyvendintoms miesto zonoms.

Pirmasis tokio stiliaus darželis galės priimti 105 vaikus, jame veiks 6 grupės, edukacinės erdvės, skirtos vaikų ugdymui ir žaidimams.

Ieškote zaidimų kambario Perkūnkiemyje?

Sklanda kalbos apie tokių darželių rengimą kitose miesto vietose ir ne tik Vilniuje. Tačiau ar tikrai tai pasiteisinimo galintys sulaukti pastatai?

Šiame straipsnyje trumpai aptarsime modulinius darželius ir kokios darželių statybos ateities tendencijų galima tikėtis Lietuvoje apskritai.

Moduliniai statiniai – ateities statybų tendencija?

Darželis tėra tik vienas iš paskirčių kurioms gali būti skirtas modulinis pastatas. Vis daugiau statybų bendrovių siūlo įsirengti tokio pobūdžio ofisus, administracinius, statybinius namelius ir buitinius pastatus.

Kadangi šis pastatas turi nemažai privalumų, pasigilinus į juos tampa aišku dėl ko jų vis daugiau yra pastatoma:

  • Gamybos laikas – viena iš modulinių pastatų ypatybių yra tai, jog jie labai greitai pastatomi. Pakanka į statybvietę atvežti jau pagamintus pastato segmentus (blokus) ir juos pastatyti. Ekspertai skaičiuoja, jog pastatyti modulinį pastatą trunka maždaug 2-3 kartus mažiau laiko nei įprastą.
  • Griežta kokybės kontrolė – modulinio pastato blokams yra taikomi griežti, ES standartus atitinkantys reikalavimai be kurių statybos – neįmanomos. Tai užtikrina puikią pastato energinį našumą ir ilgą tarnavimo laikotarpį.
  • Aplinkosauga – kita svarbi ypatybė yra šių pastatų “draugiškumas” aplinkai. Kadangi statybiniai blokai jau būna išbaigti, atlikus darbus statybinių atliekų (tarp kurių dažnai būna gamtai pavojingų medžiagų) beveik nelieka. Tai užtikrina ir medžiagos iš kurių pagaminti patys blokai
  • Universalumas – galiausiai verta paminėti ir universalumo aspektą. Moduliniai pastatai gali būti naudojami įvairioms paskirtims – mokykloms, darželiams, biurams, ar net smulkiems restoranams.

Būtent šių pastatų universalumas ko gero ir yra pagrindinė priežastis dėl ko žmonės renkasi jų statybas vis dažniau.

Grįžtant prie darželių… Ar jų veikimo principas toks pat kaip ir tradicinių?

Taip, čia iš esmės viskas vyksta taip pat kaip ir tradiciniame darželyje. Tėveliai gauna pranešimą apie priskirtą vietą jų atžalai moduliniame darželyje, o vėliau jų yra paprašoma patvirtinti vaiko lankymą ir dokumentų pateikimą.

Patvirtinus visus reikiamus dokumentus, vaikas gali sėkmingai lankyti darželį nuo naujųjų mokslo metų pradžios.

Pabaigai

Panašu, jog modulinio darželio idėja plis dar labiau ateityje. Jau dabar yra planų atidaryti tokius darželius Kaune, Klaipėdoje, taip pat įrengti daugiau ir Vilniuje. Tokiu būdu bus sukurta daugiau modernių mokymo įstaigų vaikams ir bus sprendžiama jų perpildymo problema.

Šventės rezervacija