Kalėdos jau ne už kalnų: kaip šventinį laikotarpį vaikui paversti stebuklingu?

Kalėdos jau ne už kalnų: kaip šventinį laikotarpį vaikui paversti stebuklingu?

Kalėdos jau ne už kalnų: kaip šventinį laikotarpį vaikui paversti stebuklingu?

Šis šventinis laikas vaikui – ypatingas. Kiekviena akimirka, praleista su mylinčiais ir globojančiais artimaisiais, svarbi. Mūsų mažieji Kalėdas asocijuoja su stebuklais bei pasakomis, kurios leidžia nusikelti į stebuklų pasaulį bei įsivaizduoti, jog jame gyveni. Žinoma, svarbiausias vaidmuo šioje Kalėdinėje pasakoje atitenka tėveliams, kurie, vedini kūrybiškumo, turi paversti šį šventinį laukimą vienu dideliu ir nepamirštamu stebuklu!

Svarbu procesas

Stebuklingos Kalėdų atmosferos kūrimas savo vaikams – ilgas ir svarbus procesas. Jis turi būti apgalvotas, nes jei ne viskas, tai bent keli atsiminimai apie šių metų Kalėdų laukimą vaikui dar ilgai išliks atmintyje. Tiek mūsų giminaičiai, tiek mes patys prisimename, kaip laukdavome Kalėdų ir kokių „šposų“ šio šventinio laukimo metu mums prigalvodavo artimieji, o ypač tėvai bei seneliai. Taigi, reikia, kad šiltų prisiminimų susikurtų ir mūsų mažieji.

Pradėkite nuo Kalėdinių pasakų

Stebuklas niekada nebus stebuklu, jei jis ateis staigiai ir be jokios intrigos. Stebuklą kurkite po mažu. Pavyzdžiui, mažiesiems sekamos pasakos apie Kalėdų Senelį, jo dirbtuves, pagalbininkus elfus, padėjėją Snieguolę, stebuklingas rogutes ir skraidančius elnius kuria Kalėdinį stebuklą ir verčia laukti šventės, nes juk tada bus šio stebuklo kulminacija (Kalėdų senelis pro kaminą įlys į namus) bei atomazga (ryte mažieji ras krūvą taip ilgai lauktų dovanų).

Namų dekoravimas – stebuklo dalis

Kalėdų stebuklą kuria ir namų dekoravimas. Juk tos, ant židinio ar sienos sukabintos Kalėdinės kojinės, langus ar visą namą puošiančios šviečiančios lempučių girliandos, popierinės, ant langų priklijuotos snaigės, Kalėdų eglutė bei namuose tvyrantis cinamono, mandarinų ir imbierinių sausainių kvapas mus visus nuneša ten, kur vyksta stebuklai ir kur aplinkiniai spinduliuoja gėriu.

Kalėdinė eglutė yra bene svarbiausias šventinio laikotarpio akcentas. Eglutę, kaip žinoma, galima puošti vairiai – viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir norų. Leiskite vaikui pasireikšti ir eglę padabinti taip, kaip jam norisi ir atrodo geriausiai. Tegul vaikas kuria savo kalėdinius prisiminimus ir nebūna varžomas tėvų nurodymų, kaip puošti, nes ši namų dekoravimo detalė – kalėdinė eglutė – yra mažylio laukiamiausio stebuklo dalis.

Mūsų mažiesiems svarbu susipažinti su šventiniu namų dekoravimu, tad leisdami kartu su jumis puošti namus bei kurti aplink tvyrosiančią Kalėdinę dvasią, prisidėsite prie jų įsivaizduojamos, galbūt ideologizuojamos pasakos bei laukiamo stebuklo kūrimo.

Saldėsių gamyba moko ir sujungia

Kol laukiate švenčių, nepamirškite kartu su vaikais Kalėdų Seneliui iškepti sausainių, nes, kaip žinome, tai padėka už jo ilgą ir sunkų darbą. Juk Kalėdų rytą, neradęs nei pieno, nei sausainių, kuriuos paliko Seneliui, mažylis pajaus stebuklą ir tikės, kad Senelis tikrai buvo ir tikės jo buvimu dar ilgai. Kartu su vaiku gamindami sausainius ugdysite jo kūrybiškumą, atidumą, kruopštumą, o visas gamybos procesas leis mažyliui pajusti artėjančią didžios šventės dvasią. Šiuo metu vaikams svarbu priminti, kad Senelis dirba daug ir sunkiai, jog padarytų jūsų mažylį laimingą. Tai ugdo vaiko empatiją – gebėjimą tiesiogiai suprasti kito asmens jausmus ir vėliau gyvenime mokyti to kitus.

Be sausainių galite kepti ir meduolinius namelius, kuriuos vaikas galės ne tik pats sulipdyti, bet ir padekoruoti įvairių spalvų glajumi, pabarstukais, saldainiais ar guminukais. Toks įsitraukimas į šventės atmosferos kūrimą tarp jūsų ir vaiko kurs stiprų emocinį ryšį.

Kalėdos – stebuklų metas

Sukurti vaikui pačias įsimintiniausias Kalėdas – nelengva, tačiau jų esmė nėra dovanos, tai laikas su jumis, kuris kada nors virs didžiule pagarba ir dar didesne meile, kurią mažieji, vėliau suaugę, skirs jums, brangieji tėveliai. Buvimas su vaiku kuria jo asmenybę, charakterį ir požiūrį į pasaulį. Šventinis laikotarpis yra pats geriausias metas skirti savo vaikui visą dėmesį, nes taip padėsite jam susikurti savo Kalėdų stebuklą.

Su meile –

Mumukas“

Šventės rezervacija