Svarbi informacija prieš registruojant vaiką į mokyklą ar darželį

Svarbi informacija prieš registruojant vaiką į mokyklą ar darželį

Artėjant naujiems mokslo metams mažesniųjų miestų tėveliai ramiai laukia pavasario pabaigoje atkeliaujančių žinių, kuomet sužinos, kad registracija į mokyklas sėkminga. Tačiau Vilniuje situacija kiek kitokia – čia tėveliai turi apsispręsti, kokias tris mokyklas reikėtų įtraukti į sąrašą. Taigi, kas yra svarbu ir kokių klaidų nedaryti, šiame svarbiame vaiko auginimo etape?

Registracija į teritorines mokyklas

Registravimo tvarka į mokyklas yra šiek tiek patobulinta. Tikimasi, kad nuo šiol registracija į mokyklas bus lengvesnė ir paprastesnė. Registracija į mokyklas vyks nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 dienos (į mokyklas, kurios priima konkurso būdu – nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d. ). Nesikeičia tai, kad, kaip ir seniau,  taip ir dabar vaikui yra priskirta viena mokykla pagal jo gyvenamąją vietą. Tačiau, pildant prašymą ir renkantis mokyklą, į sąrašą galima įtraukti ne daugiau nei tris mokyklas. Taip pat, svarbu įtraukti ir pagal gyvenamą vietą priskirtą mokyklą. Svarbu mokyklas išdėstyti pagal prioritetus – labiausiai norimą pirmoje vietoje. 

Pokyčiai dėl pirmumo eilėje

Kyla klausimas, ar vaikas turi pirmumo teisę, jei toje mokykloje lankė priešmokyklinę grupę? Atsitikus tokiai situacijai, vaikui pridedamas tik vienas prioriteto balas. Tačiau nereiškia, kad jam nereikia stovėti eilėje, norint patekti į mokyklos sąrašą, arba, kad jis pateks ten be eilės. Pildant prašymą čia taip pat svarbu įtraukti ir teritorinę mokyklą.

O ką daryti, jei nutinka taip, kad kelių vaikų pirmumo kriterijų suma yra tokia pat? Tokia situacija šiemet bus sprendžiama kiek kitaip. Pernai pirmumo teisę turėjo tie vaikai, kurie gyveno arčiau mokyklos. Šiemet situacija kitokia tuo, kad pirmumo teisę turi tie vaikai, kurie toje teritorijoje gyvena ilgiau. O mokytojų vaikai į mokyklas priimami be eilės. Tokiu būdu siekiama pritraukti darbuotojus ir sumažinti automobilių spūstis ir gamtos užterštumą mieste.

Registracija į darželius

Kitaip nei registracija į mokyklas, darželiuose situacija nesikeičia. Registruotis galima visuomet. Nėra jokių pasikeitimų ir prioritetai išlieka tie patys. Svarbu tik tai, kad tėveliai nuo balandžio 1 iki 10d. sistemoje turi pasižiūrėti ar ta grupė tame darželyje tikrai bus formuojama. Pastebėjus, kad grupė nebus formuojama, galima koreguoti prašymą.

Renkantis darželius, prašyme galima nurodyti penkias vietas. Kaip ir mokyklos prašymuose, pirmoje vietoje esanti ugdymo įstaiga rodo prioritetą. Vadinasi, pirmas įrašas – labiausiai norima ugdymo įstaiga. Nebūtina prašyme užpildyti visų laisvų vietų, galima pasirinkti tik du ar tris. Jei tėvai atsisako siūlomo darželio, prašymas yra naikinamas ir tokiu atveju reikia pildyti naują prašymą. Tačiau, jei tėvai du kartus atsisako vietos darželyje, tokiu atveju prašymą galima teikti tik po pusės metų.

Ugdymo įstaigų plėtimasis

Augant vaikų gimstamumui, plėstis turi ir mokyklos ir darželiai. Kadangi vietos ugdymo įstaigose užtenka tikrai ne visiems, šiai situacijai reikia rasti išeitį. Prie mokyklų yra statomi papildomi pastatai, arba įsigyjami kituose rajonuose. Darželiai, esant galimybei taip pat statosi priestatus, taip norėdami pritraukti daugiau vaikų.

Šventės rezervacija