Apšvietimas vaikų interjere

Apšvietimas vaikų interjere

apšvietimas vaikų kambaryje

Vaiko kambarys – tai vieta kur jis praleidžia daugiausia laiko. Čia jis žaidžia, sportuoja, mokosi, ilsisi. Tinkamai įvertinus taip kaip kambarys atrodo, jo spalvas ir vietas kuriose vaikas praleidžia daugiausia laiko, galima pagalvoti apie jo kambario apšvietimą, tam, kad jis būtų tolygus  bei nevargintų akių.

Mūsų, kaip tėvelių tikslas turėtų būti sukurti tokį kambarį, jog jis tiktų tiek aktyvesnei veiklai, tiek poilsiui ir būtų jaukia vieta mūsų atžalai, o tinkamas apšvietimas tą padaryti ir padės.

Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų dėl apšvietimo vaikų kambaryje ir kokius šviestuvus pasirinkti skirtingose jo dalyse.

Kviečiame žaisti ir švesti vaikų gimtadienius žaidimų kambaryje Mumukas

Kokius šviestuvus rinktis vaiko kambariui?

Pakabinamas šviestuvas

Čia reikėtų atsižvelgti į kambario matmenis ir apskritai šviesos šaltinių kiekį kuris bus kambaryje. Labai svarbu, kad pagrindinis kambaryje esantis pakabinamas šviestuvas (centrinis ant lubų) būtų pakankamai ryškus apšviesti kambario plotą užtektinai.

Pasikonsultuokite su vaiku, jei jis mažesnis – pasvarstykite apie galimybę įsigyti šviestuvą su smagiu akcentu – mašinėle, lėktuvėliu, gyvūnėliu ar kitos formos.

Vėlgi žinoma, nepamirštant šviestuvo stiprumo ir sugebėjimo apšviesti kambarį. Jei planuojate įrengti kelis pakabinamus šviestuvus, tuomet jų nebūtina turėti tokių ryškių individualiai, kadangi bendras apšvietimas kambaryje šiuo atveju taip pat bus pakankamas.Tokiu būdu sukursite tikrai jaukų ir katu pakankamą šviesos šaltinį kambaryje.

Stalinis šviestuvas

Net jei vaikas dar mažas ir savo namų darbų prie stalo nedaro, stalinį šviestuvą įsigyti tikrai verta. Tai bus ne tik papildomas jaukios šviesos šaltinis kambaryje dabar, tačiau tikrai atsipirks ir tuo metu kai vaikas jau bus vyresnis ir dažniau bus prie stalo.

Renkantis stalinį šviestuvą taip pat įvertinkite jau minėtus faktorius – jo gebėjimą apšviesti ant stalo esančius daiktus ir tai jog šviesa būna ne per daug akinanti, galinti pakenkti vaiko regėjimui.

Tokiu būdu bus pasirūpinta stalo šviesos šaltiniu jau dabar kuomet vaikas piešia ar žaidžia prie stalo ir užtikrinta, jog pradedant aktyviau mokytis šviesos prie stalo taip pat netrūks.

LED juostos, sieniniai šviestuvai

Verta paminėti ir tai, jog net ir pasirenkant gero ryškumo pakabinamą šviestuvą bei pasirūpinant puikia staline lempa, kai kurios kambario detalės lieka nepakankamai išryškintos. Neretai vaikai kabinasi plakatus ar nuotraukas, mėgsta skaityti knygas prieš miegą iš savo lovos.

Tam tikrų kambario vietų išryškinimui geriausiai tinka sieniniai šviestuvai ar LED lempinės juostos. Čia vėlgi galioja tie patys principai – šviestuvas turėti pakankamai išryškinti bei apšviesti norimą vietą, tačiau neturi sudrumsti ramybės vaikui būnant per daug ryškus.

Būtent ant sienos, tiesiai virš lovos įrengta juosta labai padeda sukurti tolygų šviesos šaltinį nusimetantį ant lovos.

Naktinis šviestuvas

Galiausiai verta apsvarstyti naktinio šviestuvo įrengimo galimybę vaiko kambaryje, priemonė kuri gali padėti vaikui lengviau miegoti. Jei vaikas dar yra mažas ir nesijaučia ramiai miegodamas visiškoje tamsoje, toks šviestuvas gali padėti užtikrinti sklandų ir ramų miegą.

Naktiniai šviestuvai dažniausiai būna nedideli, mažų gabaritų šviestuvai gaubti plastiku ar metalu, galintys taupiai degti, kad ir visą naktį kol vaikas miegos. Tokios lemputės tikslas – nėra apšviesti kambarį, o greičiau padėti palaikyti jaukią atmosferą nenutraukiama lengva šviesa.

Vėlgi, čia kartu galite pagalvoti ir apie smagumo bei kūrybos elementą – pamąstykite kas patiks vaikui ir kas tiks prie būtent to kambario interjero. Įdomų ir puikią atrodantį akcentą gali sukurti žaismingos šviestuvo formos bei spalvos, galbūt įdomūs raštai.

Pabaigai

Aptarėme tinkamo apšvietimo svarbą vaiko kambariui. Iš tiesų, tinkamas šviesos šaltinis yra nuostabus dalykas kuris padeda ne tik sukurti puikią atmosferą vaiko kambaryje, tačiau kartu negadina sveikatos ir jo nevargina. Pasitelkiant naujausius šviesos sprendimus jūs sukursite išties jaukų kampelį savo atžalai.

Šventės rezervacija