Muilo gamyba – įdomi pramoga ir puikus laiko praleidimas kartu su mažaisiais

Muilo gamyba – įdomi pramoga ir puikus laiko praleidimas kartu su mažaisiais

Muilo gamyba – įdomi pramoga ir puikus laiko praleidimas kartu su mažaisiais

Tikriausiai ne vienai mamai ar tėčiui yra kilusių minčių, kuo gi sudominti savo vaiką ir kaip į tą veiklą įsitraukti patiems. Į galvą šauti gali pačios įvairiausios idėjos – stalo žaidimai, piešimas, pasivaikščiojimas, važinėjimas dviračiu ar animacinių filmų žiūrėjimas, tačiau neretai šios veiklos gali „neprilipti“ arba vaikui, arba tėveliams, todėl surasti užsiėmimą, kuris sudomintų ir mažuosius, ir vyresnius – sunki užduotis, tačiau nėra neįmanoma. Vienas iš būdų, galinčių padėti atskleisti tiek Jūsų, tiek vaiko kūrybiškumą, lavinti kantrybę ir kruopštumą būtų muilo gamyba. Žinoma, iš pradžių šis procesas gali atrodyti sudėtingas, nes muilas, visgi, yra viena iš kosmetikos priemonių ir, atrodo, jog pagaminti jį tikrai nėra taip paprasta, tačiau nereikia apsigauti – muilo gamyba ne tik smagi, bet ir saugi bei tikrai nesudėtinga. Toliau tekste pakalbėsime apie tai, ko reikia kvapnaus ar paprasto muilo gamybai, kokie jo gamybos žingsniai, koks turi būti medžiagų santykis bei kaip tokį muilą panaudoti.

Reikės visai nedaug

Pirmiausiai reiktų pasirūpinti muilo baze, kuri būna skaidri arba balta. Ją galima užsisakyti internetu. Taip pat, jei norėsite, jog Jūsų muilas būtų spalvotas, prireiks ir specialių dažų, kuriuos irgi lengvai rasite internete. Svarbu atkreipti dėmesį ir į kvapą. Jei pageidaujate bekvapio muilo, tuomet eterinių ar kvapiųjų aliejų Jums neprireiks, bet jei atvirkščiai, tuomet jais irgi pasirūpinkite. Na ir galiausiai turėkite įvairių formelių, blizgučių ar gėlių žiedlapių bei buteliuką su spiritu (geriau, jei buteliukas turėtų purkštuką). Taigi, turėdami visas šias reikalingas priemones jau galite keliauti toliau – pradėti gaminti muilą!

Žingsnis po žingsnio ir bazė paruošta!

Muilo gamyboje svarbiausia yra tinkamai paruošti jo bazę. Visų pirma reikia ją supjaustyti, sukrėsti į karščiui atsparų indą ir įdėti į mikrobangų krosnelę, pradžioje vienai minutei. Šildyti masę reikia tiek laiko, iki kol ji ištirps, bet stebėkite, jog neužvirtų. Taip pat bazę galite tirpdyti ir virš karšto vandens vonelės. Uždėkite puodą su vandeniu ant silpnos ugnies, o ant puodo dubenį su muilo baze ir maišykite iki kol ištirps.

Kiti komponentai – pagal muilo bazės kiekį

Jei muilui pagaminti imsite 100 gramų jo bazės, į ją įlašinkite keletą lašų dažų (lašindami ir maišydami patys nuspręsite, kokio intensyvumo spalvos norite), o tuomet 10 lašų specialiai muilo gamybai skirto kvapiojo aliejaus arba 6–8 lašus Jūsų pasirinkto eterinio aliejaus.

Muilas su kvapu maudantis suteikia daugiau malonumo, nes kvapai primena kokius nors gyvenimo įvykius ar įsimintinas akimirkas, todėl jei norite, jog muilas būtų ne tik gražus, bet ir kvapnus – naudokite eterinius arba kvapiuosius aliejus.

Gaminant reikalinga fantazija

Nepamirškite, jog esate unikalūs, todėl ir muilas, kurį gaminate taip pat bus išskirtinis ir būtent toks, kokį sukūrėte – vienintelis. Pasitelkite fantaziją! Galite naudoti įvairias formeles bei skirtingų formų ir spalvų blizgučius, gėlių žiedus, žiedlapius ar kitas augalo dalis bei daugelį kitų, aplinkai draugiškų ir prausiantis negalinčių sužeisti papuošimų. Juos galite įdėti į formelę ir užpilti paruošta (nudažyta ir kvapnia) muilo baze arba įmaišyti į ją ir tuomet visą mišinį supilti į formelę – viskas priklauso tik nuo Jūsų kūrybiškumo.

Tik reiktų nepamiršti formelėje nesustingusios muilo bazės papurkšti spiritu, nes tuomet išsisklaido susidarę burbuliukai ir muilas būna daug gražesnis ir vientisesnis.

Pagamintą muilą galite kam nors padovanoti, nes tai tikrai puiki ir praverčianti dovana, kuri ne tik puošia vonios kambarį, bet ir yra maloni naudoti.

Nuotraukose matote keletą pagaminto muilo pavyzdžių. Jie čia pačių įvairiausių formų ir dydžių, iš kelių skirtingų spalvų bei papuošti blizgučiais.

Su meile,

MUMUKAS

Šventės rezervacija